Ne Dediler? - Selmin Gök

KOÇLUK VE MENTORLUK TEKNİKLERİ E-ÖĞRENME PROGRAMI DENEYİMLERİ

Şirketimizin ilk dijital ürünü olan Koçluk ve Mentorluk Teknikleri e Öğrenme Programını kullanan, yazılım ve test otomasyon çözümleri üreten, alanının lideri Testinium şirketinin yöneticilerinden programla ilgili düşüncelerini aldık.

İnsan kaynakları olarak Üst yönetimimiz için hem iç iletişimde hemde kurumsal müşteri iletişimlerinde,  özellikle dinleme ve anlamayı etkili ve içten hale getirecek bir egitim programı araştırdık. Amacımız; dinlemenin çoklu boyutunu görmek, dinlemenin önündeki engelleri deneyimlemek ve daha iyi bir dinleyici olarak iletişimimizi kusursuz hale getirmekti. Bu yönde arayışlarımız sonucunda; eğitim içeriğinin tamamen uygulama ve deneyimletme üzerine olması sebebi ile Selmin Gök eğitim Danışmanlık’la çalışmaya karar verdik. 2 gün süren bu fasilitasyon programı sonunda; şu anda yönetim ekiplerimizle birlikte hepimiz,  ekiplerimizi ve müşterilerimizi  daha kalpten dinliyoruz, ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz ve kurum kültürü olarak temas kurduğumuz tüm kişilere, iyi bir dinleme deneyimi yaşatıyoruz.

Ersin Ünlübay

Tempo İletişim İK Direktörü 

Eğitime, bir faydası olmayacağı inancıyla başlamıştım. Fakat giderek iletişim alanındaki eksiklerimi gösterdiğini fark ettim. Doğru yaptığım şeylerin, neden doğru olduğunu da bana öğretmiş oldu. Sağlıklı bir iletişimle, hayatın her alanında daha kaliteli ilişkiler kurulabileceğini ve bunun da çeşitli formülleri olduğuna beni inandırdı. Teşekkürler Selmin Gök.

Alp Yiğit ARGAN

Testinium Kaynak Planlama Yöneticisi

Sadece videolardan oluşan bir eğitim programı olsaydı ve canlı buluşmalar olmasaydı, benim için havada kalacak bir sistem olacaktı. Mentor-menti buluşmalarıyla, Selmin Gök’ün canlı buluşmalardaki koçvari yaklaşımıyla; koçluk ve mentorluk teknikleri ayrımına dair detaylandırılmış pek çok doküman, araç olması nedeniyle konuları çok iyi pekiştirdiğimizi düşünüyorum.

Erkin AKBULUT

Testinium Test Çözümleri Mimarı

Nasıl ki iyi bir test mühendisi olmak için doğru teknikler ve metodolojiler kullanmamız önemli, iş dünyasında da iyi bir yönetici olmak için iyi bir koç ve mentor olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Selmin Gök ile birlikte, bu yetkinliklerimizi geliştirmek için çok değerli bir yolculuğa çıktık. Doğru teori ve pratikler bizi yönlendirdi. Bu farkındalık ve aldığımız doğru yönlendirme, yarının güçlü ve başarılı yöneticilerinin tohumunu attı.

Mert ÖZBEK

Testinium Test ve Kalite Koçu