Program Sonrası Ne Dediler? - Selmin Gök

Liderlik yolculuğumda, potansiyelimi keşfettiğimi düşünürken Selmin Gök Eğitim Danışmanlık ile tanıştım. Koçluk ve Mentorluk Teknikleri E-Öğrenme programındaki bütün içerikleri dikkatle izledim, egzersizleri yaptım kendime notlar aldım. Akabinde yüz yüze Koçluk-Mentorluk eğitimleri ile aslında öğrenecek, deneyimleyecek daha birçok bilgi olduğunu gördüm. Aldığım eğitimlerle yeni bakış açıları, yeni koçluk ve mentorluk metotları geliştirdim. Ete kemiğe bürünmüş, çok daha pratik kazanımlar edindim.

Bu eğitimin diğerlerinden farkı neydi? Neden aklıma eğitim dışında yapacağım başka işler gelmedi? Telefona bakma ihtiyacı hissetmedim? sorularının cevabı ise;
Eğitmenimiz ve pusulamız Selmin Hoca’nın enerjisiyle, yaptığımız işe hakimiyetiyle, bilgi-deneyimi ile bize aktardıkları ve bu aktarımı kendine özgü bir tarzda yapması, odaklanmamı ve sadece öğrenmeye motive olmamı sağlamasıydı.

Çok teşekkür ediyorum, iyi ki yollarımız kesişmiş.

Derya Demirayak

Allianz Bankasürans Ekip Lideri

Selmin Gök Eğitim Danışmanlıktan Koçluk ve Mentorluk Teknikleri eğitimi aldık. Önce online’dan eğitim konularını öğrendik ve sonra yüz yüze buluştuk. Sayısız eğitim almış bir yönetici olarak söylemeliyim ki en büyük farkı kendisinin bende yarattığı yakınlık duygusu.

İçerik olarak da yapmış olduğumuz grup çalışmaları diğer eğitimlerden çok farklıydı. Kendimin farkına varma, özellikle kendime dışardan bakma olanağı sağladı. Ben dışardan nasıl görünüyordum?

Sadece işim konusunda değil hayatımdaki tüm ilişkilerimde de bilinçli farkındalıkla uyguladığım yöntemler öğrendim. Eğitim sonrası ekibimden aldığım iki geribildirim var. Daha farkında ve pozitif düşünen bir liderim. Selmin Gök’e yürekten teşekkür ediyorum.

Banu Akpınar

Allianz Direkt Ekip Lideri

Koçluk ve Mentorluk Teknikleri E-Öğrenme Programı’nın içeriğinin bu kadar sade ve amaca yönelik olmasından çok fayda sağladım. İkincisi insan yoğun bir iş yönetiyoruz bu iş yapış şeklimizde kullanacağımız dilin ne kadar kritik olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Teşekkür ediyorum.

Evren Özmermer

Allianz Bankasürans Ekip Lideri

Genelde oturarak video izlediğim eğitimlerde çok sıkılırım ve konuya odaklanamam. Ancak Koçluk ve mentorluk teknikleri E-Öğrenme Programı’nda gayet keyifli ilerledim. Hap bilgiler halinde akışı beni zinde tuttu. Burada teknik konular anlatılmıştı. Yüz yüze programla desteklenmesi ve takım halinde uygulama yapmamız bana çok iyi geldi, teknik bilgileri yorumlamama yardımcı oldu. Sadece yönettiğim ekibi daha iyi yönetebilmem değil, hayatın geri kalanında ilişkileri yönetebilmem için bana iyi geldi. Eğitimden önce çok defa geri bildirim verdiğim ve sonuç alamadığım bir ekip arkadaşımla ilerleyebilmemi sağladı.

Pelin Pınar

Adıyaman Allianz Direkt Ekip Lideri

Öncelikle E-Öğrenme videolarının keyifli, anlaşılabilir ve hap bilgilerden oluşması dikkatimi çekmişti. Programa yüklenen dokümanları iş hayatımda kullanmaya başladım ve işimi kolaylaştıran kaynaklar olmasına çok sevindim. Uzaktan E-Öğrenme programı sonrası yüz yüze geldiğimiz bölüm çok keyifli bir eğitim ve takım çalışması oldu. Özellikle bu bölümde benim için en öğretici olan yan, teori ve pratiğin birleşmesiydi. Role play’ler birebir görüşmelerime oldukça katkı sağladı.

Son aşamada Selmin Hanım ekiple yaptığımız birebir görüşmelere katıldı ve üzerinden mentorluk aldık. Bu farkındalığımızın daha da artmasına sebep oldu. Sadece eğitim öncesi veya anında değil ihtiyaç duyduğum her zaman desteğinizi esirgemeyip yoluma ışık tuttuğu için Selmin Gök’e çok teşekkür ederim.

Selçuk Filar

Allianz Direkt Ekip Lideri

Koçluk ve Mentorluk teknikleri E-Öğrenme Programı ile ilgili bende kalan en önemli etki, klişelerden uzak gerçeklikle ötüşen içeriklerin olmasıydı. Kesinlikle öncesinde bizi tanımak için ciddi bir çalışma yapılmış olduğu net.

Zorlandığım anlarda tekrar video içeriklerine dönüyorum ve mutlaka videolarda işimi kolaylaştıracak doneler buluyorum. Çok teşekkürler.

Gülşen Hamamcı

Allianz Direkt Ekip Lideri

Eğitime, bir faydası olmayacağı inancıyla başlamıştım. Fakat giderek iletişim alanındaki eksiklerimi gösterdiğini fark ettim. Doğru yaptığım şeylerin, neden doğru olduğunu da bana öğretmiş oldu. Sağlıklı bir iletişimle, hayatın her alanında daha kaliteli ilişkiler kurulabileceğini ve bunun da çeşitli formülleri olduğuna beni inandırdı. Teşekkürler Selmin Gök.

Alp Yiğit ARGAN

Testinium Kaynak Planlama Yöneticisi

Sadece videolardan oluşan bir eğitim programı olsaydı ve canlı buluşmalar olmasaydı, benim için havada kalacak bir sistem olacaktı. Mentor-menti buluşmalarıyla, Selmin Gök’ün canlı buluşmalardaki koçvari yaklaşımıyla; koçluk ve mentorluk teknikleri ayrımına dair detaylandırılmış pek çok doküman, araç olması nedeniyle konuları çok iyi pekiştirdiğimizi düşünüyorum.

Erkin AKBULUT

Testinium Test Çözümleri Mimarı

Nasıl ki iyi bir test mühendisi olmak için doğru teknikler ve metodolojiler kullanmamız önemli, iş dünyasında da iyi bir yönetici olmak için iyi bir koç ve mentor olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Selmin Gök ile birlikte, bu yetkinliklerimizi geliştirmek için çok değerli bir yolculuğa çıktık. Doğru teori ve pratikler bizi yönlendirdi. Bu farkındalık ve aldığımız doğru yönlendirme, yarının güçlü ve başarılı yöneticilerinin tohumunu attı.

Mert ÖZBEK

Testinium Test ve Kalite Koçu