Neyi Simgeliyoruz? - Selmin Gök

Logomuzu oluşturan Enso, Japonca bir kelime olup Zen öğretisinde çember anlamına gelmektedir. Japon kaligrafisinin bir sembolü olarak kabul edilmekte ve aydınlanma-sonsuzluk çemberi olarak da ifade edilmektedir.

Fırça ve mürekkep eşliğinde “tek bir hareketle” kağıt ya da bez bir zemin üzerine çizilen Enso; başlangıca ve sona, varlığa ve yokluğa, boşluğa ve doluluğa, hayatın ve varoluşun döngüsüne işaret etmektedir. Sınırsız gücü, zarafeti, birliği ve sonsuzluğu anlatmaktadır.

Tek bir soluk ve hareketle çizilen Enso’ya müdahale edemezsiniz. Onu değiştiremez ve düzeltemezsiniz.  Çizdiğiniz çember kusurlarıyla mükemmeldir. Tıpkı bizler gibi…

Ve en güzel Enso’yu, zihinsel ve ruhani olarak tam olduğunuzda çizebilirsiniz.

 

Enso’nun anlam çemberine dahil olan bu güçlü ifadelerin tümünün bizim kimliğimizle örtüştüğüne inanıyoruz. Biz de gücü, birliği, zarafeti, sonsuzluğu temsil etmek istiyoruz. Kusurlarımıza rağmen mükemmel olabileceğimizi görmenin, kendimize dair bir büyüme alanı olduğunu biliyoruz. Aydınlanma çemberimizi giderek büyütüp, hep birlikte dönüşerek kalabalıklaşmak istiyoruz.

Hayatımızın da tıpkı Enso gibi bir döngü içerisinde aktığını ve bu anları ne kadar farkına varırsak, başlangıç ve bitiş arasındaki yolculuğun o kadar doğal bir akış içerisinde gerçekleştiğini biliyoruz.

Selmin Gök Eğitim – Danışmanlık – Koçluk Hizmetleri olarak bizler de ürettiğimiz tüm projelerde, bu akışı hissederek müşterilerimize özel tasarımlar yapmak ve her biri birbirinden farklı olan projelere imza atmak istiyoruz.

Katılımcı ve danışanlarımızı, “farklı yapmaya” teşvik etmeyi ve olmak istedikleri kişiye dönüşmeleri için onlarla yaratıcı bir alanı paylaşmayı hedefliyoruz.