Ne Dediler? - Selmin Gök

Özel İntergen Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi olarak hasta memnuniyetimizi en üst seviyeye çıkararak hizmet sunabilmek adına Selmin Hanım ile çalıştık. 25 yıllık tarihimiz içerisinde elde ettiğimiz tecrübemizin üzerine bizlere farklı bir bakış açısı kazandırdı. Genetik hastalıklar zor bir alandır ancak buna rağmen Selmin Hanım bilgi birikimi ve tecrübesi ile bizlere yol gösterdi.

Selmin Hanım’ın eğitimleri o kadar sıcak ve aydınlatıcıydı ki ekibimiz pazar günü bile eğitime koşarak geldi 🙂 Eğitimin çıktılarını çok kısa bir zamanda görmeye başladık. Hasta Memnuniyet puanlarımızda gözle görülen bir iyileşme oldu.

Oluşturduğu samimi hava ve harika eğitim programı için kendisine teşekkürlerimizi iletiyor, gelecekte gerçekleştireceğimiz eğitimler için sabırsızlanıyoruz.

Cem Önce

İntergen Genetik Merkezi Genel Müdürü

Biz Ali Raif İlaç olarak geleceğin liderlerini geliştirme programımız Arisfuture’da “Liderin İletişim Becerileri” eğitiminde Selmin Hanım’la birlikteydik. Kendisi enerjik, pozitif, çözüm odaklı ve güler yüzlü bir insan ve eğitmen. Aurası ilk toplantımızdan itibaren bizlerde pozitif etki bıraktı. İhtiyaçlarımızı tespit etme çabası, ona uygun içerik düzenlemeleri ve esnekliği, akademik bilgisi ve deneyimleri çok değerliydi. Eğitimde katılımcılarla oluşturduğu güzel ortam ve aktarım biçimi başarılıydı.

Bu vesileyle kendisine ve ekibine teşekkür ederim.

İrfan Kale

Ali Raif İlaç Eğitim ve Gelişim Müdürü

Biz direkt ekipte sigorta danışmanları ve ekip liderlerinin gelişimi konusunda farklı programlarla Selmin Gök’le çalıştık. Kendisini dinamik, konusuna hakim, özverili, ilham verici ve motive edici bir eğitmen olarak tanımlamak isterim.

Ekip lideri koçluk teknikleri eğitimiyle, takım yönetmemize yeni bir bakış açısı kazandırdı Liderlik becerilerinin önemini vurgulayarak, liderlerimize nasıl daha etkili bir şekilde rehberlik edebileceklerini gösterdi. Ekip Liderlerimize ekipleri ile daha güçlü bir iletişim kurma ve ekiplerini dikkate alma becerisi kazandırdı ve kazandırmaya devam ediyor.

Satış ekiplerimizden aldığımız geri bildirimlere göre; eğitimlerdeki interaktif ve katılımcı odaklı yaklaşımı sayesinde, eğitim süreci çok etkileşimli geçiyor. Örnek olayları çözümleyerek/çözümleterek, gerçek hayatta kendilerine nasıl yardımcı olacağını gösterdiği için verdiği mesajlar kalıcı oluyor.

Öğrenen bir organizasyon olma konusunda ciddi akademik adımlar atan kurumumuzda çalışan memnuniyeti oldukça önem verilen bir alan. Selmin Gök’ün bu başlığa sağladığı büyük katkının bizim için çok değerli olduğunu vurgulamak isterim.

Eser Bahar

Allianz Direkt Ekip Bölge Müdürü

Genelde oturarak video izlediğim eğitimlerde çok sıkılırım ve konuya odaklanamam. Ancak Koçluk ve mentorluk teknikleri E-Öğrenme Programı’nda gayet keyifli ilerledim. Hap bilgiler halinde akışı beni zinde tuttu. Burada teknik konular anlatılmıştı. Yüz yüze programla desteklenmesi ve takım halinde uygulama yapmamız bana çok iyi geldi, teknik bilgileri yorumlamama yardımcı oldu. Sadece yönettiğim ekibi daha iyi yönetebilmem değil, hayatın geri kalanında ilişkileri yönetebilmem için bana iyi geldi. Eğitimden önce çok defa geri bildirim verdiğim ve sonuç alamadığım bir ekip arkadaşımla ilerleyebilmemi sağladı.

Pelin Pınar

Adıyaman Allianz Direkt Ekip Lideri

Öncelikle E-Öğrenme videolarının keyifli, anlaşılabilir ve hap bilgilerden oluşması dikkatimi çekmişti. Programa yüklenen dokümanları iş hayatımda kullanmaya başladım ve işimi kolaylaştıran kaynaklar olmasına çok sevindim. Uzaktan E-Öğrenme programı sonrası yüz yüze geldiğimiz bölüm çok keyifli bir eğitim ve takım çalışması oldu. Özellikle bu bölümde benim için en öğretici olan yan, teori ve pratiğin birleşmesiydi. Role play’ler birebir görüşmelerime oldukça katkı sağladı.

Son aşamada Selmin Hanım ekiple yaptığımız birebir görüşmelere katıldı ve üzerinden mentorluk aldık. Bu farkındalığımızın daha da artmasına sebep oldu. Sadece eğitim öncesi veya anında değil ihtiyaç duyduğum her zaman desteğinizi esirgemeyip yoluma ışık tuttuğu için Selmin Gök’e çok teşekkür ederim.

Selçuk Filar

Allianz Direkt Ekip Lideri

Koçluk ve Mentorluk teknikleri E-Öğrenme Programı ile ilgili bende kalan en önemli etki, klişelerden uzak gerçeklikle ötüşen içeriklerin olmasıydı. Kesinlikle öncesinde bizi tanımak için ciddi bir çalışma yapılmış olduğu net.

Zorlandığım anlarda tekrar video içeriklerine dönüyorum ve mutlaka videolarda işimi kolaylaştıracak doneler buluyorum. Çok teşekkürler.

Gülşen Hamamcı

Allianz Direkt Ekip Lideri

Koçluk ve Mentorluk Teknikleri E-Öğrenme Programı’nın içeriğinin bu kadar sade ve amaca yönelik olmasından çok fayda sağladım. İkincisi insan yoğun bir iş yönetiyoruz bu iş yapış şeklimizde kullanacağımız dilin ne kadar kritik olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Teşekkür ediyorum.

Evren Özmermer

Allianz Direkt Ekip Lideri

Danışan Satışçı Olmak Eğitimi için en başta söyleyebileceğim şey, yüksek bir enerjiyle interaktif katılımdan çok keyif aldığımdı. Açık konuşmak gerekirse bu zamana kadar birçok kaynaktan benzer konular üzerine eğitim almıştım ancak Selmin Gök’ün enerjisi, sınıf içindeki süreçleri yönetme şekli ilham vericiydi. Benim için en kıymetli olan noktalardan biri, doğru soruları sorarak eğitim alan tarafın kendi cevaplarıyla kendini fark etmesini sağlaması oldu. İş yapış şeklimle ilgili fark etmediklerimi fark ettiğim ve değişim için harekete geçtiğim bir eğitim oldu.

Yürekten teşekkür ederim.

İsmail Kaya

Allianz Direkt Ekip Sigorta Portföy Uzmanı

Tek düze dinleme eğitimler yerine katılımcıyı içine çeken pür dikkat dinleten ve katılıma teşvik eden bir eğitim oldu. Aslında farkında olmadan yaptığımız şeyler hakkında iyi bir farkındalık kazandık ve eğitim boyunca “Aaa biz bunu yapıyormuşuz” dedik. Bu farkındalık sonrası satış görüşmelerimizde birçok tekniği (yeni öğrendiklerimiz ile birlikte) daha net uygulayabildik hem eğitildiğimiz hem kendimizi keşfettiğimiz bir süreçti. Çok spoiler vermeden şöyle somutlaştırabilirim. Eğitimde yapmış olduğumuz bir grup çalışmasında sadece müşterilerimiz için değil takım içi anlaşmanın önemini de anlamış olduk.

Berkay Balkan

Allianz Direkt Ekip Sigorta Portföy Uzmanı

Selmin Hanım’dan aldığım hiçbir eğitim beni şaşırtmaz, en hakim olduğunuzu düşündüğünüz konularda bile bakış açınızda değişikliklerle eğitimden çıkarsınız. Online ya da yüz yüze asla ilginizin ve dikkatinizin düşmediği, sonuna kadar içinde olduğunuz bir eğitim alırsınız.

Kendisinden hem Satışta Müşteri İlişkileri Yönetimi hem de İş’te Mentorluk eğitimi aldım. Sayısız farkındalığım oldu ve hepsini madde madde netleştirerek eğitimden ayrıldım.

Konu ne olura olsun o kadar güçlü bir şekilde kendinize ve iş yapış şeklinize bakıyorsunuz ki adeta bir iç sorgu mekanizması geliştirip eğitimden aksiyonlarla ayrılıyorsunuz. Bu da Selmin Hanım’ın başarısı.

Lale Kır

Arena Connect Satış Yöneticisi

Liderlik yolculuğumda, potansiyelimi keşfettiğimi düşünürken Selmin Gök Eğitim Danışmanlık ile tanıştım. Koçluk ve Mentorluk Teknikleri E-Öğrenme programındaki bütün içerikleri dikkatle izledim, egzersizleri yaptım kendime notlar aldım. Akabinde yüz yüze Koçluk-Mentorluk eğitimleri ile aslında öğrenecek, deneyimleyecek daha birçok bilgi olduğunu gördüm. Aldığım eğitimlerle yeni bakış açıları, yeni koçluk ve mentorluk metotları geliştirdim. Ete kemiğe bürünmüş, çok daha pratik kazanımlar edindim.

Bu eğitimin diğerlerinden farkı neydi? Neden aklıma eğitim dışında yapacağım başka işler gelmedi? Telefona bakma ihtiyacı hissetmedim? sorularının cevabı ise;
Eğitmenimiz ve pusulamız Selmin Hoca’nın enerjisiyle, yaptığımız işe hakimiyetiyle, bilgi-deneyimi ile bize aktardıkları ve bu aktarımı kendine özgü bir tarzda yapması, odaklanmamı ve sadece öğrenmeye motive olmamı sağlamasıydı.

Çok teşekkür ediyorum, iyi ki yollarımız kesişmiş.

Derya Demirayak

Allianz Bankasürans Ekip Lideri

Selmin Gök Eğitim Danışmanlıktan Koçluk ve Mentorluk Teknikleri eğitimi aldık. Önce online’dan eğitim konularını öğrendik ve sonra yüz yüze buluştuk. Sayısız eğitim almış bir yönetici olarak söylemeliyim ki en büyük farkı kendisinin bende yarattığı yakınlık duygusu.

İçerik olarak da yapmış olduğumuz grup çalışmaları diğer eğitimlerden çok farklıydı. Kendimin farkına varma, özellikle kendime dışardan bakma olanağı sağladı. Ben dışardan nasıl görünüyordum?

Sadece işim konusunda değil hayatımdaki tüm ilişkilerimde de bilinçli farkındalıkla uyguladığım yöntemler öğrendim. Eğitim sonrası ekibimden aldığım iki geribildirim var. Daha farkında ve pozitif düşünen bir liderim. Selmin Gök’e yürekten teşekkür ediyorum.

Banu Akpınar

Allianz Bankasürans Ekip Lideri

Selmin Gök’ten hem Satışta Müşteri ilişkileri Yönetimi hem de İş’te mentoluk eğitimleri aldım. Katılmış olduğum eğitimler diğerlerinden çok farklıydı, yüz yüze ve online eğitimlerin dışında daha akıcı, verimliydi. Kendi uyguladığımız teknikleri daha profesyonel yönetme becerisi kazandırdı ve ayrıca sadece iş yaşantımda değil sosyal yaşantımda da katkı sağlayacak güçlü farkındalıklarım oldu. Çok teşekkür ediyorum.

Burcu İlhan

Arena Connect Satış Uzmanı

Selmin Gök’ten hem Satışta Müşteri ilişkileri Yönetimi hem de İş’te mentorluk eğitimleri aldım. Değerlerime yeni değerler katan, farkındalığımı ön plana çıkaran, anlamlı ve yaratıcı sorular sorarak karşımdaki kişinin ne istediğini tam anlayarak, dinleyerek, yansıtarak ve söylemlerimi dile getirme konusunda çok derin katkılar sağladı.

Aldığım her iki eğitim de sadece iş hayatında değil, normal yaşamda da (aile, arkadaş) doğru bildiğim yanlışları somut anlamda düzenlemem çok büyük katkı sağladı. Kendisiyle tekrar akıcı, neşeli, her anı aktif geçen eğitimlerde görüşmeyi diliyorum.

Turan Dalkılıç

Arena Connect Kıdemli Bölge Satış Yöneticisi

Selmin Gök Eğitim Danışmanlık eğitmenlerinden İlkay Demir’den satış eğitimi aldım.

Konuya hakimiyeti, enerjisi, bize yaklaşımı ve yaptığımız işe hakimiyeti bizi “Siz böyle diyorsunuz ama biz aslında bunlarla karşılaşıyoruz.” gibi bahaneleri üretmekten alıkoydu.

Bu sayede hepimiz “Bu yolu denememiş, konuya böyle bakmamış olabiliriz.” dedik.

Ela Özsoy

Bankasürans Sigorta Portföy Uzmanı

İnsan kaynakları olarak Üst yönetimimiz için hem iç iletişimde hemde kurumsal müşteri iletişimlerinde,  özellikle dinleme ve anlamayı etkili ve içten hale getirecek bir egitim programı araştırdık. Amacımız; dinlemenin çoklu boyutunu görmek, dinlemenin önündeki engelleri deneyimlemek ve daha iyi bir dinleyici olarak iletişimimizi kusursuz hale getirmekti. Bu yönde arayışlarımız sonucunda; eğitim içeriğinin tamamen uygulama ve deneyimletme üzerine olması sebebi ile Selmin Gök eğitim Danışmanlık’la çalışmaya karar verdik. 2 gün süren bu fasilitasyon programı sonunda; şu anda yönetim ekiplerimizle birlikte hepimiz,  ekiplerimizi ve müşterilerimizi  daha kalpten dinliyoruz, ihtiyaçlarını daha iyi anlıyoruz ve kurum kültürü olarak temas kurduğumuz tüm kişilere, iyi bir dinleme deneyimi yaşatıyoruz.

Ersin Ünlübay

Tempo İletişim İK Direktörü

Tempo Çağrı Merkezi Şanlıurfa’da 1000 üzerinde çalışanı bulunan lokasyonumuzdaki yöneticilerimiz için bir dönüşüm yolculuğuna çıkmak istedik. Amacımıza giden yolu Selmin Gök Eğitim Danışmanlık ile saha çalışmaları, görüşleri ve beklentileri de dikkate alarak belirledik. Bize özel dizayn edilen bu yolculuğa “Liderin Dönüşüm Yolculuğu” dedik ve yola koyulduk. Programın sonunda, yönetim ekibimizin kendini daha iyi tanımasını, gelişim alanlarının yanında güçlü yanlarını da görmesini ve kullanabilmesini, doğru yöntemin kişiye göre değişebileceğini görmelerini hedefledik. Tam da istediğimiz gibi oldu. Eğitim sonrasında, daha çok dinleyen, çözüm yolunu birlikte bulan, hata yapmaktan korkmayan, hatadan ders çıkaran, cesur ve yardımlaşan bir ekip ruhu oluştu. Özellikle sanat aktviteleri ile bezenmiş bir programı kimse deneyimlememişti ve bu, yolculuğumuzu daha da güzelleştirmişti.

Eğlenceli olduğu kadar yer yer acıtan, sözlü ya da yazılı ifade edilemeyen bilinç altına atılmış duyguların ortaya çıktığı, interaktif uygulamaların en kısa yoldan çözüme götürdüğü ve iç dünyalarında kendilerini dinlemeyi öğrendikleri terapi gibi bir program başarıyla sonuçlandı. Biz Selmin Gök’e ustalığı, bize kattıkları, enerjisi ve sabrı için çok teşekkür ediyoruz. İyi ki var !!!

Işık Tazeler

Tempo İletişim Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Öncelikle Selmin Gök ve ekibine çok teşekkür ederim. Faaliyet gösterdiğimiz sektörün dinamiklerine çok hakimler ve bu sayede teori ile pratiğin buluştuğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Orta seviye yöneticilerimiz, aldıkları eğitimler sonunda mentorluk ve koçluk rollerini nasıl ve hangi durumlarda uygulamaları gerektiğini öğrendiler. İdeal geribildirimin ne olduğunu ve nasıl bir takip mekanizması ile kontrol etmeleri gerektiğini daha iyi kavradılar. Yönetimin alttan yukarıya kadar bir çok kademesine de dokunan bir eğitim modülü idi. Dolayısıyla aşağıdan yukarıya/yukarıdan aşağıya çift yönlü bir öğrenme/uygulama/takip söz konusuydu. Eğitimin bence başarılı olduğunun en önemli göstergesi, eğitime katılan arkadaşlarımın iş yapış biçimlerindeki olumlu değişiklikleri gözlemleyebilmekti. Eğitimin teoride kalmayıp, pratiğe aktığını ve katılımcılar tarafından sahiplendiğini gördükçe, hedeflediğimiz sonuca ulaştığımızı görebiliyorum. Tekrardan çok teşekkür ederiz, şahsım ve ekibim adına.

Emre Sarısoy

Tempo İletişim Operasyon Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Selmin Gök Eğitim Danışmanlık Şirketi ile ilk görüşmemizde Takım Lideri ve Supervizör kademesi için koçluk, mentorlük ve performans yönetimi üzerine bir çalışma yapma konusu gündemdeydi. Bu kademe için daha önce kendisiyle e uzun soluklu farklı eğitim programlarını tamamlamıştık. İhtiyacı tam olarak tanımlamakta zorlanıyorduk, bununla birlikte neyi istemediğimizi iyi biliyorduk. Görüşmelerimiz sonrasında ihtiyacı tam olarak tespit edebilmek için eğitmenimiz saha çalışması ve birebir görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sonrasında eğitmenimiz ile ihtiyaçlarımız konusunda mutabık kaldık. Bize özel dizayn edilen eğitim içerikleri ile Takım Lideri ve Supervizör seviyesinde ayrı ayrı gelişim programları tasarladık. Bence işin fark yaratan kısmı burası idi.

4 farklı modülden oluşan ve yaklaşık 2 ay süren ve içerisinde takip adımları da barındıran gelişim programımız sonrasında hem şirket içi iletişimde, hem orta kademe yönetim anlayışımızda hem de kişisel farkındalık konularında gelişim kaydettik. Bu gelişimi de 3 ayda bir takip toplantıları ile sürekli olarak izliyoruz.

Bahadır Tonaroğlu

Hayat Varlık Bireysel Krediler Direktörü

Masimo Türkiye organizasyonu olarak yıllık bayi toplantımıza Selmin Gök’ü konuşmacı olarak davet ettik. Amacımız hem Türkiye’nin farklı yerlerinde, farklı zorlukları ve dinamikleri yöneten bayi çalışanlarına vizyon katmak, hem de iş yapış şeklimize ve kendimize dair farkındalıklarımızı artırmaktı.

Selmin Hanım konuşmasına çok farklı bir uygulamayla başladı, tüm dikkatimizi  ve odağımızı oraya getirmemizi sağladı. Anlattığı konular tam da bizim sahada yaşadığımız hikayelerden, bizim geliştirmemiz gereken yönlere vurgu yapan konulardan oluşuyordu. Bu anlamda hepimiz için şaşırtıcı ve etkili oldu. Seminer sonrası tüm çalışanlardan olumlu geri dönüşler almam beni de mutlu etti.

Barış Avcı

Masimo Türkiye Ülke Müdürü