Selmin Gök Hakkında - Selmin Gök

Selmin Gök; İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon, dijital platform ve internet sağlayıcısı şirketlerinin çağrı merkezi hizmetini sağlayan öncü bir firmanın farklı kademelerinde yöneticilik yapmıştır. Yönettiği ekiplerde; satış yönetimi, eşsiz müşteri deneyiminin yaratılması için süreç yönetimi, performans ölçme-değerlendirme yöntemlerinin gelişimi ve çalışan bağlılığı-gelişimi başta olmak üzere pek çok projeyi başarıyla yürütmüş ve birçok projede liderlik görevini üstlenmiştir. Bu görevde geçirdiği 7 yılın ardından kariyerindeki gelişimi desteklemek amacıyla, İngilizce dil eğitimi veren bir kurumda bölge satış direktörü olarak çalışmaya başlamıştır.

Sonraki yıllarda rotasını; ‘hayatının işi olarak’ tanımladığı eğitim-danışmanlık sektörüne çevirmiştir. Yaklaşık 8 sene boyunca Türkiye’nin önde gelen eğitim danışmanlık şirketlerinden birinde başarıyla ve mutlulukla çalışmış; bu şirketin kuruluşundan gelişimine kadarki süreç içerisinde eğitim-gelişim programlarının tasarımlarının yapılması, eğitim ve koçluk hizmetlerinin verilmesi, takip edilmesi, satışı gibi birçok konuda rol oynamıştır.

Farklı sektörlerde, alanının lideri olarak konumlanan organizasyonlara, eğitim-gelişim programları ve koçluk hizmetleri sunan Selmin Gök, 2014 yılı itibarıyla ICF Sertifikalı ACC Koç unvanını almıştır.

”Dönüşümün önce kişinin kendisinden başlayacağına ve öğrenme tutkusu olmayan kişide öğrendiklerini paylaşma tutkusunun da olmayacağına” inanan Selmin Gök, Türkiye’de ve dünyada konusunun en iyileriyle birlikte çalışarak insanın akıl, beden, ruh gelişiminin bütünlüğüne yardımcı olacak birçok eğitim almış, sertifikasyon programına katılmıştır ve bu programlara katılmaya devam etmektedir.

Türkiye’deki organizasyonlarda en çok ihtiyaç duyulan gelişim alanlarına yönelmek amacıyla 2018’in ilk aylarında kendi şirketini kuran Selmin Gök, özgün, yaratıcı ve güncel olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Liderlik, Koçluk, Satış Becerileri, Takımlara Koçluk, Kişiler Arası İletişim, Müşteri Deneyimi ve Tahsilat Yönetimi konularındaki uzmanlığını, eğitim, koçluk, mentorluk hizmetleri ve seminer konuşmacısı olarak paylaşmakta ve konusunun uzmanı olan danışmanları bir araya getirerek bireylerin ve kurumların dönüşümüne liderlik etmektedir.